| EA5100 a întrebat:

Salutare,

Am o problema enorma si nu stiu cum sa scap de ea!
Am un calculator destul de bun cu doua placi video si placa video dedicata mi s-a stricat, calculatorul porneste dar nu mai vad nimic pe ecran, si vreau sa trec pe ce integrata. Este vreo metoda?

3 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Scoate placa video din pc si automat va prelua placa integrata
sau in bios seteaza placa video
intri in bios cu DELETE, sau F2,
atunci cand porneste pc, in continuu tastezi unu din butoanele mentionate mai sus

| BSwwatch a răspuns:

Da,scoate placa dedicata din slotul respectiv si va porni pc-ul pe placa video interna a placii de baza!

| neaivan a răspuns:

Inlocuieste-ti placa video!