| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Am proiectat imaginea de pe telefon pe tv prin Google Home si se vede in televizor pe un cadran mic in centru.
Nu reusesc nicicum sa fac sa se vada full screen pe tv.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Mersi

2 răspunsuri:
| DrMihailoviciS a răspuns:

Eu acum îți voi spune cum se face de obicei la televizoare.
Intra în setările televizorului, la secțiunea imagine. Iar la imagine, ar trebui sa vezi,, format imagine" sau,, rezoluție imagine" sau,, dimensiune imagine" (nu ai specificat ce TV ai ca să îți pot spune concret, dar ceva asemănător vei gasi).
Bun, acum ca ai găsit secțiunea format imagine, schima formatul pana când găsești unul preferat. Dacă se vede aceiași imagine, intra în setările google home și încearcă sa faci același lucru.
Sper ca te-am ajutat, te susțin!

| maphiotul explică (pentru DrMihailoviciS):

Nu am mentionat ce tv am intenționat, ca sa nu iasa discutii si comentarii interminabile pentru ca sm mai pățit-o.
La Google Home am cautat dar nu gasesc ceva de genu sa schimb formatul.