| Miko93 a întrebat:

Salutare, am si eu cateva intrebari, de ceva timp mi-am cumparat un Samsung Galaxy s3 si ieri am avut ghinionul sa-l scap pe jos, din pacate a cazut chiar pe ecran si geamul s-a spart in 5 locuri.

1) Se poate inlocui geamul fara sa schimb si display-ul?
2) Cat m-ar costa reparatia?

Mentionez ca touch-ul inca merge perfect si ca vreau sa pun pe el tot geam Gorilla Glass 2.

Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Roibu a răspuns:

Ai garantie la el?
Iti recomand un service de telefoane Soft Placa de Baza etc.
Acest Service are Licienta si este autorizat Cordon Grup Electronis are sediul in Bucuresti in Auchan in Militari dar au preturi bune si accesibile oricarui buzunar tel contact 0721909190.
Te asigur ca acum nu vezi gravitatea dar in timp geamu se va crapa si imi mult etse ca si o pata care se intinde.

| Miko93 explică (pentru Roibu):

Am garanti la el... dar mi-e teama ca nu intra in garantie faptul ca eu n-am fost ateni si l-am scapat pe jos.

| TupacShakur a răspuns (pentru Miko93):

Totusi incearca poate ti-l primeste. stii vorba aia "incercarea morte n-are"

8 răspunsuri:
| TupacShakur a răspuns:

Daca vrei tot gorilla glass 2 cred ca o sa te coste cam mult. si apropo de la ce inaltime l-ai scapat si pe ce? am vazut un drop test la sgs3 pe gresie si nu a patit nimic.

| Miko93 explică (pentru TupacShakur):

De la 1.20 pe asfalt cu pietricele mici si a cazut fix pe display, are 5 zone "impuscate".

| TupacShakur a răspuns (pentru Miko93):

Nasol

| Roibu a răspuns:

Daaca nu ai fost atent nu intra in garantie dara daca nu au trecut 21 de zile de cadn l-ai cumparat iti poti face asigurare care acopera aceasta paguba creada dae Neatentie

| RalucaNiță a răspuns:

Da se poate inlocui fara probleme, dar nu stiu sigur cat te va costa. Samsungurile sunt praf, am un Nokia 5800 Xpress Music l-am scapat pe scari, nu odata de 'n' ori si nu are nimic happy

| MaDaLiNoSt a răspuns:

Telefonul este recent aparut(2012-2013), reparatia nu este o problema, depinde ce s-a spart(plasticul de pe ecran/sau ecranul).

Te v-a costa:
-pentru plasticul de pe ecran=cam 18 lei
-pentru ecran=450 lei(poate char mai mult)