| clawdiwboss a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor, am o problema cred ca cu placa video. imi apar niste patratele verzi cand in jocuri.Nu stiudin ce cauza este si cum opot repara. Va rog sa ma ajutatI

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil alea sunt artefacte. E un simptom ce apare atunci cand placa video e pe moarte.

| K0sti a răspuns:

Una din memoriile de pe placa este dusa! Cand da de grafica la greu cum e in jocuri moare! Nu prea ai ce face!

| Cipri99 a răspuns:

Cred ca este arsa daca poti sa o scoti(daca stii cum daca nu sa nu incerci) cheama pe cineva sau du unitatea sau doar placa daca stii sa o scoti la cineva care se pricepe bine/un depozit etc.

| clawdiwboss explică (pentru Cipri99):

Nu cred ca este arsa pentru ca in rest merge apare imaginea normala. Decat in jocuri imi apar asemenea chesti.