| mdennys a întrebat:

Salutare, am si eu o mica problema. Si anume:
Am decis sa trec de pe windows 7 pe windows 8, ok achizitionez o licenta, o instalez, toate bune. Ajung la drivere si ma impotmolesc la placa video, folosest Driver Booster 2 mereu pentru a le face update, de aceasta data, nu-mi apare driverul placii video. Intru in Computer Management, la drivere si imi apare cu semnul intrebarii, si anume: http://imgur.com/qzfjPyS
Am incercat sa trec inapoi pe windows 7, dar din nou, nu imi pot face update la driverul placii video. Sugestii? Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Știam că, începând cu win7, M$ se laudă că window$ „știe" să găsească automat driverele de care are nevoie, online.
Altfel, mergi pe saitul producătorului plăcii video și descarci de acolo.

| mdennys explică (pentru mihai69):

Degeaba, pur si simplu nu vrea sa-i faca update, imi scrie ca am ultima versiune. Dar de exemplu, vreau sa intru in minecraft si imi cere sa-i fac update.

| mihai69 a răspuns (pentru mdennys):

Poate vrea update de DirectX...