| Winners10 a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema cu messenger-ul pe telefon. De cateva zile nu prea merge, în ideea ca merge cât merge, intru de 2, 3, 4 ori pe el și după când vreau sa întru iar nu se mai deschide, îmi apare doare sigla de la el pe fundal alb și stă așa și după se închide.

Și ca da meargă iar trebuie sa îl opresc forțat din setări și sa ii șterg cache.

Deci efectiv ma omoară. Știe cineva ce as putea sa ii fac?

L-am și dezinstalat și instalat. Chiar nu știu ce sa ii mai fac

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, messenger-ul este pornit de mai multe ori (in memoria telefonului) si asta conduce la conflicte.
Vezi pe lista aplicatiilor pornite, daca nu apare de mai multe ori?
Daca da, atunci iesi din Messenger dupa ce l-ai folosit sau intra din nou in el de pe lista aplicatiilor pornite!
Este bine sa opresti aplicatiile pe care nu le mai folosesti, astfel telefonul nu va fi supra-incarcat, va functiona mai repede si va consuma mai incet bateria.

| RxTx a răspuns:

Reseteaza telefonul la setarile din fabrica spoi fai un upgrade update de soft o sa isi revină.

Altfel incerca sa dezistalezi doar acea splicatie sa iei o alta aplicatie ce face curat prin telefon sa goleasca sa curete

Apoi o sa dezistalezi aplicaria care face curat

Apoi sa iti reistalezi aplicatia ta

| Moggy a răspuns:

Ce telefon ai?

| Moggy a răspuns:

Pot fi probleme de conexiune la internet