| alex134 a întrebat:

ma puteți ajuta și pe mine? Am și eu un iPhone 7 plus și am o problema la YouTube.L-am instalat și după dezinstalat și acum nu mai pot sa intru pe el ca nici nu îmi arată imaginea de la YouTube și îmi arată niște dungi pe fundal alb și când dau sa intru in el nu merge, imediat ma scoate.Am încercat sa sting și sa aprind telefonul și s-a dezinstalat nu merge ca dacă îl dezinstalez și sting telefonul și după îl aprind imi apare tot imaginea acces de fundal alb și cu dungi, va rog frumos ajutați-mă!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Urmeaza pasii:
Intra la aplicatii si da inca odata dezinstalare la aplicatia Youtube.
Dupa ce s-a dezinstalat, trebuie sa dispara si iconita aplicatiei.
Dai restart la telefon (oprire, urmata de re-pornire).
Intrii in AppStore, descarci si instalezi (din nou) aplicatia Youtube.

Ai grija:
1. Inainte sa faci asemenea instalari /upgrade-uri sa ai bateria incarcata 100%.

2. In timpul instalarii /upgrade-rii sa ai conectat incarcatorul (macar la un port USB functional), pentru a nu ramane telefonul nealimentat in acest timp (care poate dura deseori chiar si peste o ora si consuma mult curent (din baterie).
Daca telefonul ramane fara curent in timpul instalarii /upgrade-rii, atunci risti sa se defecteze softul, ceea ce costa mult la service.

Daca nu reusesti sa stergi complet aplicatia, atunci incearca sa-i dai upgrade MANUAL (nu automat).