| Taghaz a întrebat:

Salutare am si eu o problema cu un laptop... care de ceva vreme a inceput sa-mi sacadeze la un joc care inainte il jucam la High fara probleme iar acum abia reusesc sa-l mai joc la Low din cauza sacadarii! Laptopul este peste cerintele jocului! Tin sa mentionez ca in timpul jocului CPU are temperatura intre 80-90 C, ce ar trebui sa fac pentru ca jocul sa-mi ruleze ca la inceput! Dau Funda! Multumesc!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Desfacut, curatat de praf, are fantele de aerisire obturate si schimbata pasta termica! La 90 de grade e normal sa moara saracu!

| dannyel86 a răspuns:

Ca la inceput, cand? Din momentul in care ai cumparat laptopul? Un astfel de dispozitiv nu e pentru jocuri, iar performanta lui scade in timp daca il stresezi cu aplicatii care cer multe resurse. Pot fi si alte cauze, precum erori, virusi, rularea simultana de programe inutile, dar de acest lucru iti poti da singur seama, caci tu stii ce informatii contine laptopul tau si modul cum te-ai ingrijit de el.

| DrecsanRazvan a răspuns:

1: Schimba HDD-ul cu un SSD nou sau chiar si cu un HDD nou.
2: Ai putea sa il dai la cineva sau chiar tu sa il descfaci si sa il cureti pe interior de praf.
3: O reinstalare de windows.
4: Cumpara un fan deala pentru laptop.
5: Si sa nu bagi mai mult de un antivirus si / sau un program de curatare.

Bafta sper sa isi revina "baiatul"