| abccba a întrebat:

Salutare
Am si eu o problema urgenta cu pcu poate ma puteti ajuta cu un sfat cineva
Deci intr-o dimineata i-am dat drumu am intrat intr-un joc si se tot bloca imaginea cate 10-15 secunde foarte des.am zis prima oara ca o fi de la joc apoi am intrat in altele si la fel aceeasi problema, am intrebat niste tovarasi si mi-au zis ca probabil s-a dus pasta termoconducatoare si a crescut temperatura CPU, am luat everest am testat temperatura si era 50 (aveam on doar everestu si messu) am facut putin curat prin pc si asa si a ajuns temperatura la 36
am bagat si windowsu iar, si am luat iar un joc la fel se bloca...iar ziua urmatoare am vrut sa intru in joc si nici grafica nu se mai vedea bine, problema a avansat deoarece acum se blocheaza si ecranul sau uneori nu merge mousul sau tastura...iar mai nou acum uneori cand are momente se inchide si se deschide ecranu (ca si cum as schimba programele la televizor) fara sa se stinga butonul de la monitor.si chiar de 3 ori s-a inchis ecranu si nu s-a mai deschis imi zicea ca nu am unitatea pornita.Va rog frumos care va pricepeti spuneti-mi si mie cum as putea sa rezolv problema? oare de la pasta sa fie? (ps: nu vreau sa ma duc la service ca de cate ori m-am dus m-au stors de bani )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg perfect; dar vreau sa intelegi ceva:eu daca ma pricep la Stiinta si filozofie, merg intii acolo sa vad ce raspunsuri pot da; daca ma pricep la afaceri, merg acolo prima data.Sint 2 exemple; nu mai vorbesc de regulament.Trebuie sa intelegem asta.Mult noroc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex, nu se fac depanari PC.

| abccba explică (pentru anonim_4396):

Frate mie dabia imi mai sta pc aprins sa astept un sfat ceva...aici citesc multi ..macar sa reziste pana ma poate ajuta cineva

| RSK a răspuns (pentru abccba):

Salut. o optiune la problema ta este sa dai reset la bios cu pastiluta aia albastra. o iei, incerci sa deschizi calculatoru, nu merge, o bagi in celelalte 2 linii, incerci iar sa deschizi, nu merge, o iei iar si o pui la loc. si trebu sa mearga. sau sa poti instala windowsu si sa reduci din instalarea programelor... sper ca te-am ajutat. Bafta. Funda? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru abccba):

Te inteleg perfect; dar vreau sa intelegi ceva:eu daca ma pricep la Stiinta si filozofie, merg intii acolo sa vad ce raspunsuri pot da; daca ma pricep la afaceri, merg acolo prima data.Sint 2 exemple; nu mai vorbesc de regulament.Trebuie sa intelegem asta.Mult noroc.