| MyloveisJamaica a întrebat:

Am un Allview p8 energy mini si am 2 probleme: 1.cand bag telefonul la incarcat arata ca se incarca, dupa se opreste din incarcat si tot asa. Bateria lui e de 4000 mAh si eu am incarcator de 0, 7 si 1, 5 amperi! Nu primeste suficienta energie pentru bateria lui? 2.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este posibil ca indicatia incarcarii sa arate cu intreruperi, dar incarcarea se functioneze intre timp, dar este posibil si sa fie intreruperi reale de curent la incarcare.
Doar prin masurare se poate verifica (in service).

| octav005 a răspuns:

Poate nu este incarcatorul original. inceraca si cu alt incarcator de la cineva.