| RezzyBotez a întrebat:

Salutare am un calculator. I-am bagat Windows 7 recent, am stat vreo 3 zile si a 4 a zi il pornesc si imi apare ceva cu bootat Hard... Si dau ESC si dupa imi zice ca nu a primit CD si zice sa il bag si sa dau ENTER. Am bagat si am dat ENTER dar tot asa face. Alt Windows nu pot baga ca nu pot sa Bootez.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu sa realizat instalarea complet, instaleaza din nou

| shannygelu a răspuns:

Trebuie sa intri in bios sa alegi ca first boot hard, daca vrei sa pui alt windows din bios alegi sa booteze de pe dvd sau cd rw ce ai tu pe unitate iar daca nu iti raman setarile si timpul se reseteaza atunci ai nevoie sa schimbi bateria de bios parerea mea chema pe cineva care se pricepe daca nu te descurci -bafta!

| Darius2019 a răspuns:

Pai incearca sa apesi uite la mine e f11 la tine nu stiu ce placa de baza ai si cand apare press boot for cd apesi space

| RezzyBotez explică:

Nu il pot boota. Prima data imi apare Boot Manager trece de asta, dupa imi apare ceva care se incarca trece si de asta si dupa imi zice sa ii bag cd si sa dau enter, am bagat CD-ul si tot asa face dar am incercat sa bag si windowsul si nu pot sa bootez.