| GrigoreVarlam a întrebat:

Am un laptop cumparat in Decembrie anul trecut si nu stiu ce pret sa pun la el pe OLX. Laptopul este in stare foarte buna de functionare.
Laptop Dell Inspiron 15 (5559) 5000 Series
Display: 15.6-inch FHD (1920x1080)
Intel Core i5-6200U 4 CPUs 2.4 Ghz
Hard Disk 1TB SATA (5400rp)
Memoria RAM 8GB DDR3L 1600MHz
Intel(r) Graphics 520 (Approx. total memory 4169 MB)
Windows 10 Licentiat pe el.

Cat as putea sa primesc pe el?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi cat costa acum unul si scazi din pret vreo 500 de lei.

| lpavel a răspuns:

Pai daca vrei sa-l vinzi mai repede atunci jumatate de pret daca nu atunci cam 75 la suta din cat ai dat cand l-ai luat!

| GrigoreVarlam explică (pentru lpavel):

Ideea e ca am gasit unul identic pe Emag la vreo 3500 de lei. Eu l-am cumpoarat in Decembrie din Anglia cu 2300 de lei in bani romanesti. Si nu stiu cu cat sa il pun acum.

| Țoglă a răspuns (pentru GrigoreVarlam):

Atunci îl poți vinde pe l-ai cumpărat acolo + negociabil. Dacă nu-ți cumpără nimeni, mai scazi treptat cate 2-3 mil.

| lpavel a răspuns (pentru GrigoreVarlam):

Atunci pune-l cu 2300 si fi multumit ca-ti recuperezi banii, daca-l pui cu mai mult s-ar putea sa nu-l poti vinde! Si eu am vandut acum 1 luna 1 laptop pe care dadusem 3200 si l-am dat cu 1800 ca sa scap mai repede de ea, nu pentru ca nu era buna, era ca si noua, il folosisem 1 an dar eu am vrut unul de gaming de aceea l-am vandut... bine asta-s eu, tu faci cum vrei! Bafta!

| GrigoreVarlam explică (pentru lpavel):

L-am pus cu 1500 si de 3 zile nimic. laughing O sa promovez anuntul zilele astea, poate am mai mult noroc. laughing

| lpavel a răspuns (pentru GrigoreVarlam):

Asa e, trebuie sa-i faci cumva reclama ca lumea sa afle happy

| Țoglă a răspuns:

Îl lași la jumate de preț.

| AnDy160298 a răspuns:

La configuratia care o are face 17 milioane eu ma ocum cu pc si vinderea lor!
stima!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnDy160298):

Fara garantie, i5 6200U care e dual-core, fara SSD/hybrid... sa zica mersi daca ii da cineva mai mult de 1400.