| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am un Macbook pro 2013 os x el capitan 10.11.6 si vreau sa fac upgrade la Sierra 10.12.1 numai ca dupa ce descarc upgrade-ul si incerc sa-l instalez nu merge si imi spune ca trebuie sa am upgrade la 10.12. Deci nu mai inteleg nimic. Incerc sa fac upgrade la 10.12 si nu ma lasa ca imi cere sa am 10.12. Nu am mai facut asta pana acum si nici nu ma prea pricep. Are cineva vreo idee cum as putea face acest upgrade? Multumes!

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Nu trebuie sa descarci nimic. Pornesti computerul tinand apăsate tastele Opțiune-Comandă-R până când apare un glob care se învârtește, apoi eliberezi tastele.
Această opțiune instalează cea mai recentă versiune de macOS care este compatibilă cu computerul tau.
Trebuie sa ai internet bun.

| clinica4 a răspuns (pentru Panamax):

Nu functioneaza.