| AlexuTPU a întrebat:

Salutare. Am un monitor nou HP. Problema este ca daca eu sa zicem ca stau pe dekstop totul e normal, daca deschid browserul in cateva minute totul devine foarte deschis la culoare (cum ar veni creste luminozitatea parca), iar daca inchid monitorul si-l deschid isi revine la normal pana ce intru iar in browser. Aveti idee de ce?

2 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! S-ar putea sa fie de la cablul din spatele monitorului ce face legatura cu unitatea centrala. Vezi daca e pus bine si daca nu are ceva praf pe acolo. Daca tot asa face inseamna ca e ceva de la monitor si trebuie sa-l trimiti daca ai garantie la reparat sau sa ti-l schimbe deoarece nu este exclus faptul unei defectiuni minore din fabrica.

Sper ca te-am ajutat!

| Surtulecs a răspuns (pentru Surtulecs):

Sau poti verifica setarile monitorului daca ai acces la ele si te ajuta cu ceva.