| razvan_5542 a întrebat:

Salutare happy am un netbook Acer, cu un procesor Intel athom(TM) cpu N450@1,66ghz-1,67ghz,1gb rami, am windows starter original; de o saptamana am probleme cu el se misca foarte greu; cand apas pe computer ii ia vreo 20 sec sa imi afiseze local c... si ia luat 5 minute sa intre intre intr-un stik...
CE SA FAC? CA NU VREAU SA REINSTALEZ WINDOWS-UL

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Incearca sa faci o scanare de virusi. iti recomand combofix si/sau kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml. de asemenea iti recomand sa-l cureti de fisiere temporare cu ccleaner http://www.piriform.com/ccleaner

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca un antivirus si scaneaza, daca nu gaseste virusi trebuie sa reinstalezi windosul.

| razvan_5542 explică:

Pai am un antivirus de la Vodafone si are 0 virusi de asemenea nu am hardu plin... chiar nu inteleg ce are. este o posibilitate sa reinstalez acelasi windows adica sa nu cumpar altu asta care il am in pc sa ii dau o reinstalare sau ceva care sa il aduca la 0?