| Alex_Badita_1952 a întrebat:

Salutare!
Am un Samsung Galaxi S5 2cu un card SD de 16 GB dar nu ma lasa sa ii folosesc pe toti.
Din acesti 16 GB pot folosi doar vreo 4-5.
Cardul il am de 2 zile.
Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?
PS.
Am incercat sa stergi din poze dar tot nu merge.

1 răspuns:
| MarianVio a răspuns:

Salut! Cu ajutorul unui adaptor de card sau chiar cablul de date incearca sa conectezi cardul la calculator. Urmeaza pasii:
1.Descarca si instaleaza pe calculator sau laptop aplicatia Minitool Partition Wizard.
2. Introduce cardul in calculator( cu adaptor de preferat).
3. Porneste programul Minitool Partition Wizard, selecteaza cardul de memorie, click dreapta pe el si click pe optiunea delete.
4.Acum dai click dreapta din nou pe cardul de memorie si alegei optiunea create new.
5.Aici faci o partitie cu formatul FAT32 si o setezi pe "create as primary."
6. Acum dai click pe butonul de apply care este afisat undeva in stanga sus si astepti sa se efectueze operatia.
Sper ca te-am ajutat. Aceasta operatie practic sterge partitia cardului si o recreeaza cu cea initiala. Bafta!