| Volibear a întrebat:

Salutare am un Samsung galaxy young gt-s6310 si am o porblema cu fisierele video. majoritatea cae le pun le vede dar la unele nu imi reda video imi reda doar audio iar daca le dau play cu alt player mi le vede sacadat si subliniez ca au acelasi format si calitate ca si restul doar ca sunt mai lungi. cum pot rezolva problema? dau funda.

1 răspuns:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Problema vine de la formatul fisierelor video! cum?, de exemplu eu convertesc un avi in mp4, acel fisier video va avea intr-adevar formatul mp4 dupa convertire, dar frame si sound va avea ramasite de valente din fostul format care pricinuieste lagurile(intarzieri/sacadari)respective.
In general trebuie sa fi atent cu ce program faci conversia. sau ce downloadezi
Iti recomand sa downloadezi din market MX player (inclusiv codecurile)
si in felul asta sa scapi de problema! succes!
funda?