| andrei1axxx1 a întrebat:

Am un Samsung gt-5560i si am un card de la un telefon mai vechi,am cateva melodii pe el,in telefon nu imi detecteaza cardul, dar atunci cand il scot scrie : Cartela de memorie scoasa si cand incerc sa il formatez din telefon imi da eroare si cand il bag cu adaptorul in leptop si ii dau format imi spune : The disk is write protected
ma puteti ajuta, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Roibu a răspuns:

Se poate sa fie ars si asta este motivu pentru care nu se poate formata.
Incearca in alt telefon daca in alt telefon merge inseamna ca telefonul tau nu-l suporta asta ar putea fi explicatia.