| Marius8612 a întrebat:

Salutare, am un tv Samsung care are butoanele touch si nu mai găsesc telecomanda să-l pornesc.Nici touch-ul nu mai merge.Cum as putea porni? Am o telecomanda universală dar scrie ca trebuie sa fie tvul in in stare de functionare nu in stand by

1 răspuns:
| Claudiu1009 a răspuns:

Îți trebuie o telecomandă care suporta TV smart sau dacă nu sa îți faci comandă. De regula IP-urile televizoarelor se pot potrivi cu o telecomanda universala care suporta smart TV. Când ți-ai luat telecomanda universala ai niște coduri pe care trebuie sa le introduci pentru a asocia telecomanda cu smart TV-ul