| Ferii a întrebat:

Salutare!
Când deschid laptopul și dau sing in îmi apare ca : "The grup policy client service failed the sign-in.
The universal unique identifier (UUID) type is not supported.
" și îmi da sa dau ok apoi îmi arată un om într-un cerc și mai jos scrie Asus.. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil vrea sa se conecteze pe careva server a producatorului.
Incearca sa te conectezi prin cablu pe internet, printr-un router care are alocare de IP automata.

| MarianConstantin a răspuns:

Ferii iti spun sa iti dai un reset la laptop si dupa aceea nu o sa iti mai apare aia. Daca nu stii sa dai reset la laptop iti arat eu.

Astept funda

| Bula a răspuns (pentru MarianConstantin):

Cum sa dai reset la laptop?
Ala nu-i telefon si n-are nici buton de "reset" (care tot n-ar ajuta cu nimic tongue ).
Daca nu te stii, mai bine taci!

| MarianConstantin a răspuns (pentru Bula):

Exista poti sa dai factory reset tongue daca stii tu eu lucrez la laptopuri de 5 ani

| Bizon95 a răspuns (pentru MarianConstantin):

Uite ca are, doar in windows 10, dar are
nici eu nu stiam, e bun de stiut, MULTUMESCwinking

pacat ca nu pot sa iti evaluez raspunsul, inca sunt junior sad

| MarianConstantin a răspuns (pentru Bizon95):

Bizon daca ai discord pot sa te ajut eu pas cu pas

| Bizon95 a răspuns (pentru MarianConstantin):

Am discord, dar nu am nevoie... e doar o informatie bine de stiut
eu am windows 10 instalat de 5 ani... ACELASI WINDOWS 10 (adica stiu sa am grija de windows, si sa nu am nevoie de resetwinking )

insa multumesc inca odata pentru o informatie pe care nu o stiam

| Bula a răspuns (pentru MarianConstantin):

Explica-mi si mie, cum.
Lucrez de mult mai mult timp in domeniu, am mai multe laptop-uri, la nici unul n-am intalnit asa ceva ("factory reset").

Tu incurci mancarea cu bucatarul si laptop-ul cu Windows 10! laughing