| robert1989ard a întrebat:

Salutare. Care ar fi marea diferenta la un display de telefon intre Super AMOLED Plus, 120Hz, 800 nits (HBM) SAU Super AMOLED, 120Hz, 800 nits (HBM)?

Răspuns Câştigător
| Adymist a răspuns:

Super AMOLED Plus este o versiune mai avansată a tehnologiei AMOLED, care oferă o calitate a imaginii mai bună decât cea obișnuită. Diferențele specifice pot varia în funcție de producător, dar, în general, Super AMOLED Plus poate oferi o gamă de culori mai largă, un contrast mai bun și o calitate a imaginii mai detaliată decât Super AMOLED obișnuit. De asemenea, poate avea un consum de energie mai redus.

120Hz înseamnă că afișajul poate afișa 120 de cadre pe secundă. Acest lucru poate duce la o experiență mai fluidă când utilizați telefonul, de exemplu când derulați prin meniuri sau când jucați jocuri.

800 nits (HBM) înseamnă că afișajul poate atinge o lumină maximă de 800 candele pe metru pătrat (nits). Aceasta poate face ca afișajul să fie mai luminos și mai ușor de citit în condiții de lumină puternică sau în exterior. HBM se referă la "High Brightness Mode", care este o modalitate de a mări temporar luminozitatea afișajului pentru a face anumite conținuturi mai ușor de citit sau mai ușor de văzut în condiții de lumină puternică.

Așadar, în general, Super AMOLED Plus poate oferi o calitate a imaginii mai bună decât Super AMOLED obișnuit, în timp ce 120Hz și 800 nits (HBM) pot îmbunătăți fluiditatea și luminozitatea afișajului, respectiv. Totuși, aceste diferențe pot varia în funcție de producător și de alți factori, așa că este important să citiți specificațiile complete ale afișajului înainte de a face o achiziție.

2 răspunsuri:
| antimasonerie a răspuns:

Samsung are cele mai bune display-uri cu Amoled, restul sunt average

| jennysmith a răspuns:

Free fire mod apk popularity is expanding and this is the best game for a battle royal. There are numerous people who are downloading this app for fighting and battle. One of the great things about free fire is that has TTP and FPP Modes that captivate the more and different players.

https://freefmod.com/