| Ciprian_Macarie_1982 a întrebat:

Salutare. Care stiti daca pot sa pun 8gb RAM 1600Mhz la un macbook pro 2008? Toate macbook pro le vad cu rami la 1333mhz. oare mi vede daca sunt la 1600?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca suporta placa de baza frecventa de 1600 Mhz, da. Poti pune. Singura problema va fi ca daca ai memorie mai veche, de 1333 Mhz, si cea de 1600 Mhz va functiona tot la 1333 Mhz.

| Jipa95 a răspuns:

Mai exact ce model este acel macbook? Nu de alta, dar sa stii ca majoritatea dintre ele au memoria ram integrata ceea ce le face neupgradabile.

| KillaNoFilla a răspuns:

Depinde ce model e, daca e Unibody se poate max 8 gb si frcv min. 1000 mhz

| blAster85 a răspuns:

Sa nu arzi ceva daca e frecventa mai mare, al tau l-ai desfacut sa vezi mhz? ar trebui sa vezi placa de baza ce tip e si sa vezi pe nea google compatibilitatea placii.