| Lapusneanu a întrebat:

Cum pot afla dela ce IP este trimis un email pe care l-am primit?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba poate foarte simplu. la yahoo spre exemplu un simplu "View Full Header" iti arata ip ul de unde a venit mail ul

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu poti. Daca e ceva grav, du-te la politie ca il gasesc ei.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru suntserios):

Ma rog, poate ai dreptate, dar la servicul de furnizare e-mail care il folosesc nu se poate.

| Lapusneanu explică (pentru suntserios):

Merci. View full header si apoi....ca apar multe cifre care este ip-ul expeditorului? pe ce rand? ceva asemanator are si gmail si hushmail--nu stiu ce serviciu foloseste bogdan,,,,

| suntserios a răspuns (pentru Lapusneanu):

X-Originating-IP:

| suntserios a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Ba poate foarte simplu. la yahoo spre exemplu un simplu "View Full Header" iti arata ip ul de unde a venit mail ul

| catablondu a răspuns:

Salut, in mod normal, standard nu poti afla adresa IP a expeditorului. Depinde totusi, ce furnizor de servicii mail folosesti.