| BogdanAiud a întrebat:

Salutarebig grin.
Am o intrebare la care as vrea un raspuns cat mai rapid daca se poatebig grin, Multumesc.
Se poate instala un sistem de operare in virtual box fara cd bootabilbig grin?, Adica sa imi fac rost de o imagine de la un windows si sa il instalez pe acelabig grin? Se poate asa cevabig grin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea programelor recente(masini virtuale) de genul Virtual Box pot "captura" imagini.ISO fara a fi nevoie de a le scrie pe CD sau sa le rulezi cu un program aditional gen Daemon Tools, Nero Image Drive etc.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da,montezi imaginea cu deamon tools si incerci sa instaleziwinking

| lawrent a răspuns:

Categoric DA!