| Murea_Dragos_1999 a întrebat:

De curand mi-am facut un canal de youtube, unde incarc un desen animat, care nu mai e postat de absolut nimeni ( in romana). Credeti ca vor fi șterse atat episoadele cat si canalul? Daca da, cum pot face sa nu mai fie sterse, e ceva legat de drepturile de autor? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur ca o sa fie sterse, canalul nu se stie, mai ales daca este prima incalcare a drepturilor de autor.
De asemenea detinatorul drepturilor de autor ar putea cere despagubiri.
Ca sa nu fie sterse ar trebui sa obtii dreptul de folosire, de la cel care detine drepturile de autor.

| Tibilw a răspuns:

Cred ca daca nu iti da nimeni report pentru ca ai incalcat drepturi de autor atunci nu cred ca este vreo problema. Insa nu stiu foarte bine cum sta treaba, doar imi spuneam parerea.

| Murea_Dragos_1999 explică:

Ok, dar daca nu e postat de nimeni, e conținut înregistrat si încărcat. Cine poate cere drepturi de autor?