| FuNNy121431 a întrebat:

De curand nu imi mai merge montorul de calculator. Am verificat placa ( am placa video incorporata) si ramii. I am scos si i am bagat iarasi, degeaba. Monitorul nu se aprinde, se face pt 2 secunde beculetul verde si dupa rosy. Apoi imi scrie : No signal. INPUT. Si sus in dreapta pe monitor scrie asa : WORKS WITH WINDOWS VISTA, mi a mers si pe XP SP3, va rog spuneti mi ce sa fac sa si revina, multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ai încercat monitorul la alt pc să vezi dacă e de la el? Dacă nu e de la el probabil e de la cablurile care nu-s bine puse acolo sau placa video sau de la alte componente. Eu nu pot să îți spun ce are dar îți recomand să îl duci la un specialist dacă tot încerci să mai bagi cablurile și tot nu merge.

| FuNNy121431 explică (pentru T0T):

Da, am incercat la altcineva si a mers, am 2 cabluri, pe am incerca oe amandoua si tot nu se aprinde, o sa i schimb ramii si o sa vin cu un raspuns.

| T0T a răspuns (pentru FuNNy121431):

Da vezi ca ramii să fie compatibili cu placa de bază dar sper să nu îi schimbi degeaba că la unele probleme poți să te înșeli și să faci cheltuieli aiurea, dar desigur dacă îți permite bugetul poți să o faci și pe încercări că până la urmă te dumirești.

| FuNNy121431 explică (pentru T0T):

Ramii ii iau de la un prieten care nu mai are ce face cu ei si i am spus sa mi dea mie sa vad daca merge daca i schimb. Revin cu un raspuns dupa

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Ram (ii) Schimba-i

| FuNNy121431 explică:

Monitorul de la calculator * scuzati greselile, m am grabit

| sdadas a răspuns:

Salut,problema ta ar fi urmatoarea s-ar putea ca cablul vga sa fie stricat sau sa nu fie bagat cum trebuie verifica.

| FuNNy121431 explică (pentru sdadas):

Am verificat, le am scos si bagat iarasi, degeaba. O sa fac cum a spus adrian