| Bandit06 a întrebat:

Imi cer scuze daca am postat in locul nepotrivit.
Doresc sa achizitionez una din cele 2 placi video insa nu stiu care ar fi mai potrivita.
https://altex.ro/placa-video-gigabyt...1050wf2oc-2gd/
https://altex.ro/placa-video-asus-nv...-gtx1050ti-4g/
Va rog sa imi dati niste sfaturi in privinta celor 2 placi si daca voi credeti ca diferenta dintre cele 2 ar fi mare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

E o diferenta sesizabila intre 1050 si 1050ti. Mergi pe cea mai ieftina placa 1050ti pe care o gasesti. Nu conteaza ca nu-i de la gigabyte sau Asus, placa in sine e rece asa ca orice implementare cu un ventilator, doua o sa-si faca treaba. Iti recomand asa ceva. https://altex.ro/......1050ti-4g/
Conteaza mult si restul componentelor, ce configuratie ai?

| Bandit06 explică (pentru EusebiuPWN):

Amd fx 6350
8gb ram ddr 3 1333mhz
sursa segotep 600w certificata bronze 2 +
hdd 1tb
monitor BenQ (prastie) senseye 3 1366x768

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Bandit06):

Poti sa mergi pe acel 1050ti fara probleme. Nu sunt probleme de compatibilitate. O sa faca echipa buna cu procesorul tau. Poti sa cauti teset pe Youtube (fx 6350 + 1050ti). Testele sunt facute pe un monitor cu rezolutie fullhd mai mult ca sigur, asta inseaman ca tu o sa ai mai multe fps-uri decat in teste, avand un monitor cu rezolutie mai mica.

| Bandit06 explică (pentru EusebiuPWN):

Iti multumesc frumos pentru tot interesul! Asa am si facut, am dat comanda de placa video + un cooler suplimentar pe care o sa il asamblez eu pentru o racire mai puternica. Inca o data, iti multumesc frumos!