| SynapseNinja a întrebat:

Îmi puteți recomanda o aplicatie mobilă pentru plata cu cardul? Adică să introduc în acea aplicatie cardul și contul meu bancar si apoi să pot efectua plăți către diferiți comercianți (Emag, Altex, plăți online, Carrefour, Kaufland etc), dar și facturile la utilități și telecomunicații (de preferat să îi aibă pe toți), atât online cât și la casierie. Aș vrea să aibă și funcția de administrare a cardurilor de fidelitate, dar asta mă interesează mai puțin. Am auzit și de aplicația MobilPay, dar nu îmi place fiindcă nu are chiar toți comercianții și trebuie pe bază de cod QR. Aș vrea să fie o combinație dintre BTPay și MobilPay, dar fără acel cod QR. Aș mai vrea, dacă se poate, să pot vedea și istoricul tranzacțiilor efectuate cu cardul și să pot transfera bani (partea cu transferul de bani nu mă interesează așa tare). Sper că nu cer prea multe și vreau răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google pay, si platesti cu telefonul, cu cipu nfc. Doar il deblochezi, il treci pe langa pos, si se face plata automat happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Paypal sau pointp pentru facturi

| sierra1 a răspuns:

La ce bancă?

| SynapseNinja explică (pentru sierra1):

Banca Transilvania

| sierra1 a răspuns:

Ai in magazin play (market) aplicație a BT pentru așa ceva