| Georgeboss1999 a întrebat:

Salutare internatiune.Am o problema la pc si trebuie sa iau baterie de bios si placa video. Daca imi puteti spune de unde sa iau si sa fie bune din slatina.

3 răspunsuri:
| Masinadescris a răspuns:

De la orice magazin cu electronice, sau, mai exact, magazin care se ocupa cu reparatii si vanzarii de tot ceea ce tine de calculatoare.

| Georgeboss1999 explică (pentru Masinadescris):

Mersi de raspuns dar sa te mai intreb ceva daca iau placa video trebuie sa mai iau si rami?

| Masinadescris a răspuns (pentru Georgeboss1999):

Nu neaparat. Ce procesor ai, de care si ce frecventa are? cati rami ai acum? procesor, placa video si rami ar fi ideal sa fie cam pe aceeasi lungime de unda.adica daca ai o placa video de 300 de lei, sa nu ai doar 1 gb rami, ca apoi trag ramii in joc placa video.sa fie un echilibru intre acestea 3.depinde si cate sloturi pentru rami ai /mai ai pe placa de baza.