| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toata lumea! am si eu o nelamurire, cine stie sa-mi zica si mie ce este deblocarea prin X-sim.am un nokia XpressMusic5310 si am auzit ca telefoanele noi se deblocheaza numai cu X-sim. ce este si cam cat costa?:*multumesc anticipatbig grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

X-Sim e un adaptor pentru SIM, nu este nicio deblocare. Pur și simplu cu adaptorul ăla o să-ți meargă în orice rețea.

| rydell a răspuns:

Dar x sim-ul respectiv trebuie cumparat de la un magazin de tel, pentru ca este un adaptor pentru sim ce functioneaza pe serii de tel, nu e universal. te duci la un magazin de tel, de obicei cele care au si service si sigur rezolvi problema.Este mai bun ca o decodare pentru ca nu umbli la softu tel si de multe ori mai ieftin