| TheDjoker a întrebat:

Salutare, madăfacări.
Calculatorul meu vechi e in coma si nu da semne de revenire. Cum pot sa recuperez datele de pe Hard?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Să înțelegem, nu este nicio problemă cu hardul? Dacă nu e problemă, pur și simplu îl scoți și îl bagi în alt calculator, unde copiezi datele.

11 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Du-l la camera de garda. Ii bolnav saracu'.

| TheDjoker explică (pentru Jipa95):

"Bolnav" e putin spus, dar "saracu" e bine zis.

| MskDesign a răspuns:

"Salutare, madăfacări."
Frumos din partea ta! Ai reusit sa jignesti o intreaga comunitate printr-un cuvant si o tentativa de cuvant.De ce nu te adresezi parintilor tai asa cum ai facut-o in aceasta comunitate si sa-ti dea ei raspunsul.Sa-ti fie rusine! Programe sunt, dar tu nu meriti nici macar rahatul pe care eu il las la WC dimineata intr-o farfurie.In rest, ce sa iti spun, mult succes cu atitudinea ta de mare "smecher".

| TheDjoker explică (pentru MskDesign):

Omule, ai inteles total gresit. Dar nu e problema, daca te-ai simtit jignit, imi cer scuze.

| MskDesign a răspuns (pentru TheDjoker):

Nu am nevoie de scuze si nu am inteles nimic gresit! Este ca si cum omori pe cineva, dupa care iti pare rau.Cei sapte ani de acasa iti lipsesc cu desavarsire.

| TheDjoker explică (pentru MskDesign):

Stai calm, te asigur ca nu am nicio intentie rea, inclusiv de a jigni pe cineva.

| Sooorin a răspuns:

Scoti hardul din el si il duci la un centru ce se ocupa cu reparatii pc sau il introduci intr-un alt pc si muti toate datele pe un card de memorie, pe un ssd sau online pe un cloud pe care iti vei face cont.

| TheDjoker explică (pentru Sooorin):

Se poate conecta la Laptop?

| Sooorin a răspuns (pentru TheDjoker):

Se poate daca ai un adaptor ca in videoclipul asta : https://www.youtube.com/watch?v=lNIeCOpIAbA
daca nu, du-l la un centru de calculatoare

| TheDjoker explică (pentru Sooorin):

Mersi, dar ce zici de varianta de a pune Hard-ul direct in laptop?

| TheDjoker explică:

Istet ai fost tu deja. Te-ai prins ca suntem una si aceeasi perosoana. Felicitari!