| DJLIGHT a întrebat:

Merge pe placa de baza Asus m4a785td-v evo, procesorul amd fx4320?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

AMD Phenom II / Athlon II procesoare. Peste tot pe unde m-am uitat scrie ca suporta doar astea nu si seria FX si scrie ca suporta doar AM3 nu si AM3+. Eu zic sa nu te complici!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Placa de baza e am3 si procesorul am3+,tu ce zici, merge?
Ai "specificatii" la fiecare produs, compara si tu!

| marian37 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Dacă știa să compare nu mai punea întrebarea...

| Salontanul a răspuns (pentru ROB3RT89):

Merge cu forta dar va trebui rupt un picorus deoarece AM3+ are unul in plus. laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Cauta manualul placii de baza pe site-ul producatorului, studiaza-l, acolo vei gasi procesoarele compatibile.
La fel, poti cauta si documentatia procesorului.
Daca au socket identic, atunci probabil se vor "intelege" intre ei. happy

Răspuns utilizator avertizat