| Scarlat17 a întrebat:

Mi-am cumpărat o tastatura mecanică nouă, cand mi-a ajuns am observat ca nu imi merg tastele "P" si "[", insa amândouă lumineaza si se apasă fara nicio problemă.Ar putea fi o anumită problemă de driver sau tastatura având o defecțiune?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tastatura este defecta.
Returneaza-l repede, in garantie!

| mihai69 a răspuns:

Tastatura e clar defectă. Faptul că tastele sunt luminate e irelevant dacă semnalul util nu circulă prin ele. E o întrerupere în circuitul electronic. Trebuie s-o schimbi.

| Andreeush a răspuns:

Posibil să fie defectă tastatura.

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel323 a răspuns:

Este chinezarie defecta.

| floreadan a răspuns:

Incearca la un alt calculator tastatura, iar daca problema persista, returneaz-o. Ai incercat sa faci asa?