| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,mi-am luat de curand de pe eMAG un pc configurat de mine si a venit cineva la mine si mi l-a asamblat.A fost ok, mergea, si apoi mi-a instalat windows 7 ultimate pe el.Cand a facut partitiile uitat sa formateze una dintre ele si nu imi apare.Acum mi se blocheaza pc-ul dupa vreo 10 min si nu mai raspunde, sunt nevoit sa ii dau restart.Cum as putea sa scap de aceasta problema? Trebuie reinstalat windows-ul? Din cauza lui se blocheaza sau poate sa fie o problema la componente? Mentionez ca respecta cerintele pentru windows 7.

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Pentru partitia care nu apare:
click dreapta pe my comptuter- manage- disk management- si acolo cauti partitia care nu o vezi si click dreapta pe ea dai format si change driver letter! problema cu blocarea freeze sunt de la mia multe motive. cum ar fi driverele incompatibile, incalziri, incompatibilitati ale pieselor, ramii, windowsul, etc.
spune-mi tot sistemul tau aici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte posibil sa fie de la software. Adica de la windows. Cauta un alt windows si reformateaza-ti calculatorul complet. Te sfatuiesc dupa ce creezi partitiile, sa le si formatezi in acelasi timp.

Nu ar trebui sa fie nimic de la calculator, pentru ca nu ar mai porni.

O zi placuta!

| emilitalia a răspuns:

Fai reformatare si nu are sa mai faca asa ceva.