| cipriantgo a întrebat:

Mi-am luat un modem de la romtelecom HUAWEI HG655b si as vrea sa stiu cum imi pot deschide un port pentru samp! adica 7777. Am incercat multe modalitati dar nu am reusit! Va rog ajutatima.Care ma ajuta cu aceasta problema ii dau FUNDA! imi puteti lasa aici un mesaj sau pe id de mess: celmaitarevip sau mesaj privat TPU! .....Va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ma insel acel program este pentru radio pe net, daca ai un radio hostat pe un server s-ar putea sa il poti face, daca vrei sa faci un radio local in calc tau din cate stiu eu nu merge, are ceva de a face cu ip forwarding!

| cipriantgo explică (pentru anonim_4396):

Pai su cum imi pot face port pentru samp? adica 7777?

| Cosmin4sul a răspuns:

Daca ai modem nu merge sati deschisi un port de samp pentru ca modemul e dinamic si tie iti trebuie sa fie static.ia-ti cablu de net si spune-le la aia de net sati puna in loc de dinamic static.

| alexasjfjgjeohw a răspuns:

Ma scrie pe google 'cum fac un server de sa-mp?' si dupa dai pe un video in romana si te va ajuta!

| cipriantgo explică:

Pai si cum sa fac la samp? cum imi pot face server?

| cipriantgo explică:

Pai si cum imi pot face port pentru samp? adica 7777