| 4oper a întrebat:

Salutare, notebook-ul a avut un scurt circuit pe placa de baza si e imposibil de reparat placa deci am decis sa achizitionez una functionala de pe net dar am o problema cu aceasta si problema e in urmatoarele : vanzatorii imi zic ca nu e compatibila cu placa mea..de ce compatibilitate merge vorba daca mufele, forma placii de baza, conectorii. absolut totul e indetic! pot sa am probleme daca achizitonez una diferita la P/N dar p/u modelul meu de notebook

Calculatorul e un HP Pavilion G6 cu procesor i3, P/N la placa de baza e 646384-001

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Măi, dacă ăia spun că nu merge, înseamnă că or fi știind ei de ce. Mai caută, deși eu unul cred că mai repede cauți eventual un laptop ca al tău cu ecranul spart. Sau altu' nou.

| 4oper explică (pentru mihai69):

Nu vreau altu nou si nici cu ecranu spart... vreau sa aflu doar..la ce se refera cind zic vanzatorii "incompatibil"?

| K0sti a răspuns (pentru 4oper):

Da de ce ne intrebi pe noi si nu ii intrebi pe ei, ca nu inteleg? Ei ti-au spus asa, ei sa-ti spuna si de ce!

| mihai69 a răspuns (pentru 4oper):

Incompatibil înseamnă că nu se potrivește. Nu știu cu ce anume - poziția fizică a conectorilor, a găurilor de fixare, a ieșirii spre display...