| azkan a întrebat:

Salutare, nu stiu exact daca postez unde trebuie, daca nu, rog un moderator sa mute postul. Am o problema cu un Pc-ul unui prieten. Ieri nu a mai aparut nimic pe monitor, a incercat de cateva ori sa-l repornesca si nimic. Astazi l-am desfacut, coolerul de la procesor porneste iar dupa cateva secunde se opreste, asta sa fie problema? Sa se fii ars procesorul asa dintr-o data? Nu stiu daca e placa video pentru ca aceasta e fara ventilatoare fiind un 7300GT de la gigabyte.
Ce ar trebui sa fac?
Precizez ca acum cateva zile i-am pus w7 home basic el avand vista.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate sa se fi stricat placa de baza, memoriile, procesorul, placa video, HDD-ul sau alimentarea. O sa sara multi sa zica ca daca porneste nu-i stricata alimentarea. Daca nu mai are putere sa alimenteze se poate alimenta placa si din descarcari de condensatori. Daca apare scrisul pentru moment si se stinge inseamna ca este buna alimentarea, procesorul si placa de baza. Nimeni nu-ti poate raspunde aici. Du-l la un specialist. Numai vazand se poate repara.

| RazzyFUnik a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu software ci cu hardware, si cred ca ar trebui dus la un service, daca se opreste nu mai raceste = se arde CPU big grin ai grija cum te joci cu el

| azkan explică:

Johndoetm id-ul de mess, am facut video-ul