| anonim_4396 a întrebat:

Nu sunt un expert in calculatoare si am o problema cu instalarea windows-ului pe 64 bit. Imi apare mereu eroarea asta cand rulez USB-ul prin BIOS la ambele tipuri de windows(32bit-64bit) : Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. Iar cand incerc sa il instalez direct din calculator imi apare: Versiunea acestui fisier nu este compatibila cu versiunea windows care executa. In sistem imi arata ca windows este pregatit pentru 64bit. Trebuie sa schimb CPU-ul din PC?

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Este posibil sa nu mearga x64.
Incerca cu o alta imagine de windows. Daca nu merge lasa un reply cu spec-ul tau pentru a vedea daca este sau nu compatibil.

| Pendek a răspuns (pentru DrGeorge):

Windows 7 ultimate SP 1
Model PC HP Compaq dc 7900 Convertible Minitower
Tip sistem de operare pe 32 biti
Procesor: Intel Core2QuadCPU Q9400, 2.66Ghz, 2.67Ghz
RAM:4096
Placa video: Nvidia GeForce Gt610, memorie totala:2, 5 Gb