| ToxicTpu a întrebat:

Salutare. pot pune un nividia gt630 gddr5 pe o sursa de 450w?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, eu zic sa nu te iei dupa imbecilul ala cu ideile lui cu ramul lui. Ram-ul daca ia 1W, indiferent de cantitate(1 W pe modul) La placa video, eu zic sa mai cauti, ca gt 630 e destul de slaba. Gt 630 e gt 440 cu alt nume, dar 100% la fel.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Dar tot nu am raspuns, in terie tine, dar eu zic sa nu fortezi, c a e o petarda de sursa, poate o arzi, ca nu o schimba la garantie.

| trolololo a răspuns (pentru sltlp):

Garajist? laughing

| sltlp a răspuns (pentru trolololo):

Da, dar de celaughing

| MisterSprinkle a răspuns:

De principiu da, dar depinde ce rami ai, daca ai mai mult de 2GB ram nu iti duce placa.Procesuru nu e o problema caci sigur til duce dar depinde de ram tiam zis.Acum incearca si vezi caci nu se intampla nimic.

| AstonMartin a răspuns:

Poti pune fara probleme, dar sa fie 450 de watti, adica sa fie o sursa de calitate, gen sirtec, corsair, ocz, seasonic, Enermax, cooltek, cooler master si inca cateva, daca e d-aia "integrata" in carcasa gen deluxe - NU.
Reorienteaza-te spre o alta placa video gen msi hd6670, cam la aceiasi bani.

| RosataMarian a răspuns:

Salut. Dupa specificatiile producatorului iti recomanda o sursa mai mare de 350W. Deci poti. http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=1889