| nashu40 a întrebat:

Salutare prieteni!
Mi-am luat țeapă cu o imprimantă foarte ieftină, dar al cărei cartuș ține foarte puțin, (cred că majoritatea știu ce vorbesc), în medie, de multe ori și sub 100 de pagini. Asta e, învățatură de minte!
Ideea e că vreau să îmi iau alta și nu știu ce să aleg. Am nevoie să fie și color, să aibă și scanner, adică să-mi pot face copii xerox ușor și ce e important, să fie laser, încerc să le evit pe cele cu cerneală. Dacă e și față-verso automat e și mai bine, dar nu neapărat necesar, important este să țină cartușul mult.
Dacă cineva folosește ceva asemănător, sau cunoaște detalii, aștept sfaturi!
Mulțumesc frumos și o zi bună tuturor!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu folosesc o imprimanta laser vechi (HP Laserjet), cumparat dupa un anunt, cu 200 lei.
Am incarcat cartusul la un centru de incarcare cu 80 lei, cu care am tiparit cca. 2000 pagini.
Folosesc un scanner separat, cumparat tot folosit (150 lei).
Cand rareori trebuie sa tiparesc color, merg cu "materialul" copiat pe un stick USB la un centru de copiere, unde se tiparesc cu 1.50 lei/pagina color. Pentru poze ma duc sa-mi tipareasca la un centru foto, unde mi se fac ieftin poze de caliate foarte buna.

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca gasesti ia KYOCERA. Sunt cele mai bune imprimante. Si cele mai economice.