| 404namenotfound a întrebat:

Salutare, revin cu o problema ce tine de computer. Am modificat niste setari din BIOS iar nestiind cum sa le pun la loc i-am dat sa revina la setarile initiale (default). Problema e ca nu mai pot schimba windows-ul din cauza ca nu mai am setarile vechi... Ce setari trebuie facute? Precizez ca modelul e mai vechi. Astept parerile voastre, multumesc!

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

"Nu mai poti" reinstala windows-ul, din cauza faptului ca nu mai ai setat ca "First Boot Device - CD-ROM", atata tot.
Acceseaza http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom cauta-ti tipul de BIOS printre imaginile alea, si urmeaza instructiunile.

| 404namenotfound explică (pentru Ronnix):

M-a ajutat un mare domn si alta era problema, nu BIOS-ul. Multumesc oricum amandurora. Sanatate!

| neutrino a răspuns:

Specifica te rog, ce windows ai. Foloseste-te si de System Restore.

| 404namenotfound explică (pentru neutrino):

XP, am incercat sa bag si 7, si alt XP insa nu merge instalat.