| daniel2forea a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot face jocurile sa mearga mai bine pe windows 8 big grin (fps mai mare si fara lag)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| daniel2forea explică:

AMD A8 X4 5600K (3, 6 GHZ)
6gb ram ddr3
1tb hdd
128gb ssd

Nu cred ca am nevoie de xp straight face vreau doar sa stiu daca pot face jocurile sa mearga mai bine, si chiar nu inteleg ce au unii cu windows 8.Au vazut si ei niste teste pe youtube si gata...nu este bun.Pacat ca nu au vazut testele facute de cei ce se pricep cum ar fi linus tech tips.
De pornit, porneste mult mai repede (maxim 15 secunde) iar programele si jocurile merg la fel de bine ca si pe windows 7, unele poate chiar mai bine.
Il am si pe pc si pe laptop si nu am avut probleme, deci... big grin

Răspuns utilizator avertizat
| daniel2forea explică (pentru SexoasaTha):

Nu inteleg ce ai tu cu interfata asta :)) Daca vrei poti sa ai desktop ca la windows 7 iar butonul start se instaleaza in 2 minute.
Uita-te tu aici :
http://www.youtube.com/watch?v=YHnsfIJtZ2o
Uita-te la fps.Mi se par la fel de bune in jocuri.
http://www.youtube.com/watch?v=SaMR2t9VZ6A
Mananca si mai putine resurse + porneste repede (10-15 secunde)
Poate ca a fost mai prost la inceput dar odata cu aparitia noilor drivere sigur nu o sa mai fie asa;)

| daniel2forea explică (pentru SexoasaTha):

OK! pana la urma fiecare are preferintele lui.Pe mine chiar nu ma deranjeaza meniul start, ba chiar mi se pare ceva in plus fata de celelalte windows-uri.Arata bine, se misca bine iar in jocuri este la fel ca pe windows 7.Eu doar am vrut sa gasesc o metoda de marire a fps-ului nu sa incep o cearta, pana la urma nu ma intereseaza parerile celorlalti atata timp cat eu sunt multumitwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Marius998 a răspuns:

Sincer, si eu am avut win8 si l-am sters si mi-am bagat iar 7 64 biti, nu imi placea cum se misca.

| BlackDemon2 a răspuns:

Instaleaza drivere calculatorului. dezactiveaza programele nefolositoare