| Manuel86 a întrebat:

Salutare.
Stie cineva daca raceala sau gripa afecteaza contorizarea pasilor, la smartwatchuri? Mi-am luat de 2 zile un Galaxy 5 pro si imi contorizeaza aiurea pasii. Uneori si numai daca tastez la laptop dar sunt si eu gripat, ca multi altii, in perioada asta. Am mai avut 2 ceasuri de la Samsung si erau ok la contorizarea pasilor!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o treabă una cu alta. Poate doar daca mergi mai agale, datorita racelii. Aceeasi aplicatie din telefon ai avut-o pentru toate smarturile?

| Manuel86 explică (pentru darrio2007):

Am inteles!
Da, aplicatia de la Samsung! Samsung Health dar oricum ceasul afiseaza pasii si cand nu-i conectat la telefon!

| doctorandus a răspuns (pentru Manuel86):

Aduci firmware la zi, de ori cate ori este nevoie, pana iti zice ca al tau ceas e actualizat.

| Manuel86 explică (pentru doctorandus):

L-am actualizat!

| doctorandus a răspuns (pentru Manuel86):

Metoda am învățat-o de la Norton Antivirus: după ce faci update, faci din nou update și iar faci update până nu mai are ce descărca.

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Fă upgrade la Watch OS.

| Manuel86 explică (pentru doctorandus):

OS au numai cele de la Apple sau ma insel?
Prefer telefoanele de la Samsung si stiu ca nu-s compatibile.

| doctorandus a răspuns (pentru Manuel86):

Samsung Galaxy Watch 4 si 5 au Watch OS. 1, 2 si 3 au Tizen.

| Manuel86 explică (pentru doctorandus):

Pai Samsung Galaxy 5 am luat, pe cel Pro.
Inaintea lui am avut un Samsung Galaxy 4 Clasic si era ok.

| doctorandus a răspuns (pentru Manuel86):

Am confundat numele, e Wear OS, nu Watch OS.

Răspuns utilizator avertizat