| nimeninn a întrebat:

Salutare. Sunt in cautarea unui laptop de gaming... de buget pot sa spun. Mi-a atras atentia cel mai mult laptopul Asus Tuf fx505dt cu procesor AMD Ryze 5 3500H, placa video NVidia RTX 1650 de 4gb, 8gb(cu posibilitatea de a adauga pana la 32gb) de RAM, SSD de 256gb(cu posibilitatea de a mai adauga).
As vrea sa stiu pareri de la cine au acest laptop sau de la cine l-a mai avut! Multumesc!

6 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Eu unul as lua i7 generatia de la 8 in sus cu slot nvme pe placa de baza.Verifica acel laptop sa aiba slot nvme pe placa si hdd ssd pe nvm e diferenta intre ssd uri
https://www.google.com/......e.amp.html

| marinaru777 a răspuns:

Apropo hdd ssd 256 am si eu si este insuficient, 8gb la fel, sa te gandesti ca trebuie sa mai schimbi cate ceva la el

| nimeninn explică (pentru marinaru777):

Am un buget de maxim 3200 de lei, ceva in pretul asta bun as putea gasi?

| marinaru777 a răspuns (pentru nimeninn):

Gasesti dar depinde de ce ai nevoie laptop sau pc, daca vrei pentru casa nu pentru deplasari cumpara un pc

| nimeninn explică (pentru marinaru777):

As dori laptop. Pentru ca il folosesc si pentru scoala.

| marinaru777 a răspuns (pentru nimeninn):

Gasesti laptop f bun si pana in 2000 lei cauta pe olx si gasesti in garantie, nu as da bani pe un laptop sh maxim 1000 sau 2000 daca e inca in garantie