| Ciobanu_Valentin_1994 a întrebat:

Salutare T.p.u as dori sa stiu ce tip de couler sa folosesc pentru un procesor Intel quadcore q6600 8 mb chache cu tehnologia de fabricatie pe 65 Nm. Va intreb pe voi deoarece l-am achizitinat de curand si couler-ul meu vechi nu reuseste sa- raceasca indeajuns

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Verifica daca sta fixat bine coolerul si daca ai aplicat pasta termoconductoare corect.

Daca totusi vrei un cooler aftermarket
http://www.pcgarage.ro/......ga-775-da/

| EnvyU a răspuns:

Pai nu ai zis cam ce temperatura are. Procesorul nu a venit cu cooler stock? Daca nu ajunge la 70 de grade atunci nu ai de ce sa iti faci griji e perfect normal.

| Ciobanu_Valentin_1994 explică:

Procesorul meu in idlle sta la 45 grade celsius si in joc peste 60

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Tipu asta de processor nu se incalzeste foarte tare, coolerul poate e bun, pasta e de vina.