| nicu64 a întrebat:

Mi-am conectat televizorul de reciever cu un cablu SCART si nu se vede bine sau nu se vede deloc, dar se aude.Care e problema, de ce nu merge?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este stricat cablul tau, cumpara ti al cablu cu mufă scart nu este scump, c am 8-10 lei.

| dannyel86 a răspuns:

Verifica cablul Scart. Schimba capetele conectoare intre ele, daca e nevoie.
Verifica si cablul tv. Daca nu face contact bine cu mufa de la receiver, canalele nu se receptioneaza cum trebuie si apar erori.
Doar cu receptarea posturilor tv ai probleme sau si cu afisarea meniului din receiver?
Ce fel de receiver folosesti? De la ce operator?
Daca e dat prin contract, poti cere asistenta de la ei.