| Adminul000 a întrebat:

azi am conectat televizorul meu la pc si acum am 2 monitoare, televizorul se vede foarte neclar, cam sters ce pot sa fac? e full hd si e pus pe rezolutia 1920 x 1080, si pentru ca e televizor am telecomanda si cand dau pe pc nu apare nimic dar cand dau pe hdmi apare desktop-ul, oare sa fie de la aia? si daca da cum pot rezolva!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Regleaza-ti rezolutii identice pe monitor si pe TV
Foloseste cablu de calitate, cu filtre, deoarece cu cabluri lungi poate aparea imagine stearsa.