| Peter26 a întrebat:

Salutare.Tocmai mi-am laut un telefon Samsung Galaxy Fit si vreau sa il conectez la o retea wireless.Acasa am un modem wireless care il folosesc pentru calculator.Cand deschid modemul si activez wi-fi la telefon, imi apare reteau de la modem, dar nu ma pot conecta.Deci dau click pe retea sa ma conectez, astept ce astept, dar nu se conecteaza.Trebuie sa fac vreo setare din calculator? Va rog sa-mi raspundeti.

5 răspunsuri:
| Madalina123 a răspuns:

Nu are treaba cu calculatorul! Trebuie sa introduci parola, pe la setari gasesti, apoi se va conecta fara probleme!

| Peter26 explică:

Pai bag parola dar tot nu imi merge. Zice "deconectat".

| Peter26 explică:

Am rezolvat problema big grin

| Anton_Ligia_1975 a răspuns (pentru Peter26):

Cum ai rezolvat-o k si eu am aceeasi problema...please!

| Emcik a răspuns:

Buna ziua.
Sunt noua pe forum si nu stiu unde sa scriu sau cum sa fac un topic nou.
Ceea ce doresc sa stiu si sa ma ajute cineva este urmatorul: am un telefon LG Optimus Net su internet si doresc sa fie modem pentru laptop.Stiu ca se poate dar nu stiu ce lipseste la laptop.Mentionez ca pe telefon am internet.La laptop caut reteaua, imi gaseste telefonul, bag parola si se conecteaza.Imi spune ca am semnal excelent dar nu pot accesa google.