| GhostSura a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog frumos sa am un PC mai bun. spuneti-mi ce programe sa sterg. uitati poze.
1) http://oi61.tinypic.com/11bi7iu.jpg
2) http://oi57.tinypic.com/2cy33d.jpg
Si daca e cateva metode sa mearga mai repede
Si daca e posibil nu lasati raspunsuri stupide.
Dau Funda!
Multumesc

6 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Pentru performante imbunatatite cu bani putin sau gratis iti sugerez un update pentru memoria ram (daca aceasta este la un pret acceptabil), dupa care sa instalezi un windows adecvat pentru sistemul tau. Adica daca ai un sempron de acum 10 ani, e clar ca nu e recomandat un Windows 7/8 cu toate efectele vizuale activate, ca o sa-l pui pe butuci. laughing

Vad ca nu ai activat windows-ul original pe care-l ai. Asta o poti rezolva cu RemoveWAT.

| K0sti a răspuns:

La ce porcarii de programe ai tu acolo...mai bine reinstalezi sistemul!

| Jipa95 a răspuns:

Dezinstaleaza-ti Razer Game booster pentru ca e o basina, nu te ajuta cu nimic in jocuri, Advanced sistem care, surfing protection, pc optimizer pro, antivirusul, toogle mark, tune up utilites. Ok dupa ce ai dezinstalat toate astea in care eu nu vad cu ce te pot ajuta, da-i o defragmentare partitiilor C si D, dupa care ruleaza un clean complet cu CCleaner. Si fa asa la minim 3-4 zile da o defragmentare partitiilor, este recomandat.

| Ottakringer a răspuns:

Mai bine reinstalezi windows-ul si ai rezolvat toate problemele happy
Fara virusi, fara programe inutile.

| GhostSura explică (pentru Ottakringer):

Pai si ce programe iau dupa ce am reinstalat windowsu?

| Ottakringer a răspuns (pentru GhostSura):

Pai ce ai nevoie. Messenger, antivirus, opera/chrome. Depinde de ce te folosesti happy Dar in primul rand antivirus sa ai. Avasta/ Avira