| Alleex14 a întrebat:

am o problema la calculator, mi se vede cu purici ecranu ca in imaginea de mai jos
http://oi57.tinypic.com/122yntc.jpg
Daca cine stie ce pot face va rog sa spuneti

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E problema cu placa video. Ori n-ai instalat-o bine ori e defecta.
Inceaeca varianta cu driverul.
Intra pe My config http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes!

| Alleex14 explică (pentru Salontanul):

Imi arata ca nu am PCI cards
uite o imagine: http://oi60.tinypic.com/j8zmv9.jpg

| Salontanul a răspuns (pentru Alleex14):

Ok. Da-i download si instaleaza-l. Vezi apoi ce se intampla. E cam ciudat dar asta inseamna ca ori Windowsul e crapat, ori placa video este defecta.

| Alleex14 explică (pentru Salontanul):

Pai chiar azi am reinstalat windowsu. Si inainte facea tot asa deci placa cred ca i problema. Cand i dau restart merge totul bine pana mai lucru unpic pe el si iar face asa. Si nu stiu de ce se tot restarteaza automat fara sa-i fac eu nimic, daca stii ceva te rog sa-mi spui.

| Salontanul a răspuns (pentru Alleex14):

Da, dar si Windowsul pe DVD poate fi defect.

| K0sti a răspuns:

Placa video!

| Alleex14 explică (pentru K0sti):

Ce pot sa fac?

| K0sti a răspuns (pentru Alleex14):

Nimic, din pacate! Alta placa video!

| Alleex14 explică:

Poti sa-mi dai un site cu driverul?
compul meu se numeste Dell optiplex gx620